Wymiana pakietów szybowych

Pęknięta szyba w oknie i co dalej?

Współczesne okna wyposażone są w pakiety dwu lub trzy szybowe zespolone ze sobą trwale. Dzięki temu  przy zastosowaniu niewielkiej grubości przeszklenia  uzyskuje się dobrą izolacyjność cieplną. Między szybami umieszczone są ramki dystansowe, pozwalające na utworzenie izolującej pustki wypełnionej powietrzem lub gazem szlachetnym, oraz absorbent wilgoci. Szyba osadzona jest w ramie skrzydła okiennego na plastikowych podkładkach, a od wewnątrz przytrzymują ją listwy przyszybowe wciśnięte w ramę. W sytuacjach uszkodzeń, takich jak zbicia czy pęknięcia pakietu szybowego nie ma rady – trzeba wymienić cały pakiet.

 

Kto wymieni szybę ?
 

Nowy pakiet szybowy można zamówić u producenta, od którego pochodzi okno, ale zwykle szybciej będzie, jeśli wymianę szyby zlecimy firmie zajmującej się na co dzień montażem stolarki okiennej. W przypadku małych przeszkleń sprawny fachowiec nie powinien mieć problemu z wymianą pakietu. Sprawa zaczyna się komplikować w przypadku przeszkleń gabarytowych do, których to należy użyć specjalnego sprzętu z przyssawkami. Dlatego też bezpieczniej jest zamawiać nową szybę razem z jej montażem. Koszty będą wprawdzie większe, ale mamy gwarancję, że szyba zostanie zamontowana właściwie. Podczas wymiany starej i montażu nowej szyby łatwo jest o przekoszenie ramy. Serwisanci wiedzą natomiast, co zrobić, żeby ustrzec się tego błędu. Poza tym, jeśli zamawiamy materiał z montażem, a nowa szyba stłucze się w trakcie transportu lub montażu, będzie za to odpowiadał serwisant, a nie my.
 

Jak prawidłowo dobrać rozmiar szyby?
Nowa szyba zespolona musi być idealnie dopasowana do naszego okna. Pakiet szybowy to nie tylko wysokość i szerokość, ale też jego grubość i rodzaj profilu okna.

Grubość pakietu szybowego można również odczytać z oznaczeń na ramce dystansowej na przykład podany kod 4-16-4 oznacza, że pakiet zbudowany jest z szyby o grubości 4 mm, ramki - 16 mm i drugiej szyby - 4 mm.
Jeśli nie mamy pewności, czy potrafimy dobrze wymierzyć szybę, poprośmy, aby serwisant przyjechał i dokonał pomiarów.

Sprawdź naszą ofertę

W naszej ofercie znajduje się zróżnicowany asortyment z zakresu stolarki okiennej i drzwiowej, w skład którego wchodzą nowoczesne i funkcjonalne okna, rolety, żaluzje, parapety, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, bramy garażowe i wiele innych. Oferujemy projekt, montaż oraz usługi serwisowe.