Data dodania: 2017-04-20

Dobry kontroler i napęd bramy garażowej

Wyposażając bramę garażową w napęd warto w systemie sterującym zastosować kontroler stanu bramy. Dobrze skompletowana automatyka sprawi, że eksploatacja bramy jest cicha, bezpieczna i tania. Jak więc wybrać dobry kontroler i napęd do bramy garażowej?

Napędy bram garażowych firmy Normstahl Entrematic mogą być instalowane w każdym typie bramy. Wygodne otwieranie i zamykanie garażu może dotyczyć bramy uchylnej, segmentowej bocznej czy też segmentowej górnej. Wybierając dobry kontroler i napęd bramy garażowej, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

Napęd sterujący pracą bramy powinien być przede wszystkim szybki, tani w eksploatacji, cichy oraz oczywiście bezpieczny dla użytkowników. Automaty oferowane przez firmę Normstahl Entrematic zapewniają szybkość zamykania i podnoszenia bramy na poziomie 21 cm/sek. Oznacza to, że nie musimy długo czekać na całkowite zabezpieczenie lub otwarcie garażu.

Warto wybierać ekonomiczne napędy, czyli takie, które nie pobierają dużo prądu podczas pracy i nie przekładają się systematycznie wzrastające rachunki za energię elektryczną. Jednak najważniejszą cechą bramy garażowej są oferowane przez nią zabezpieczenia, które będą barierą dla włamywacza. Automat z serii Magic firmy Normstahl Entrematic gwarantuje mocne i solidne zamknięcie, nawet bez konieczności montażu zamka mechanicznego.

Interesującym udogodnieniem jest asystent parkowania w napędach Magic 1000, pracujący w połączeniu z fotokomórką. Wjeżdżający do garażu użytkownik jest informowany, przy pomocy sygnalizacji świetlnej automatu, o opuszczeniu obszaru działania fotokomórki. Oznacza to właściwe zaparkowane samochodu i możliwość bezpiecznego zamknięcia bramy.

Takie rozwiązanie będzie szczególnie przydatne dla właścicieli dużych samochodów i niewielkich garaży. Czasem po wjeździe można mieć wątpliwości czy zamykanie bramy na pewno nie naraża auta na uszkodzenie.

Dla poprawy ergonomii wjazdu do garażu warto zastosować dobry kontroler stanu bramy. Zintegrowane z automatyką urządzenie pozwoli precyzyjnie określić w jakiej pozycji znajduje się brama garażowa. System zabezpieczeń przed przeciążeniem, fotokomórka czy optyczna listwa kontaktowa zatrzymują zamykanie bramy z powodu wykrycia przeszkody. Wówczas kontroler Magic Door Control firmy Normstahl Entrematic uruchomi sygnał dźwiękowy informujący użytkownika o niedomknięciu bramy.

Dobierając kontroler, warto zwrócić uwagę na czytelny sposób sygnalizacji niebezpieczeństwa oraz klarowny sygnał, że coś dzieje się z wejściem do garażu. Kontroler Magic Door Control od Normstahl Entrematic sygnalizuje diodą oraz dźwiękiem, że drzwi prowadzące do garażu zostały nieprawidłowo zamknięte lub napotkały przeszkodę uniemożliwiającą zabezpieczenie wejścia.

A co zrobić w przypadku, kiedy mamy dwustanowiskowy garaż z dwoma bramami? Możemy oczywiście inwestować w 2 osobne kontrolery, jednak ze względu na koszty i ergonomię warto zdecydować się na jedno rozwiązanie. Z pomocą przychodzi dwukanałowy Magic Door Control. Ponadto markowe rozwiązania firmy Normstahl Entrematic pozwalają na sterowanie oświetleniem podjazdu czy bramą wjazdową przy użyciu tego samego pilota.

Wróć do listy aktualności

Data dodania: 2023-02-06 15:05:00

Podparcie konstrukcji okiennych - rola w prawidłowym montażu okien

Okna i drzwi balkonowe nie są lekkie, jak piórko. Mogą ważyć od kilkudziesięciu do kilk...
Czytaj dalej

Data dodania: 2020-10-02 10:07:00

Szkło selektywne - jak ono działa?

Wraz z rozwojem nauki i dokonywanych na jej gruncie kolejnych odkryć, wzrastało zastosowanie szeroko pojętej technologii. Przed wieloma dziedzinami życia otworzyły się nowe możliwości. Postęp ten nie pozostał oczywiście obojętny dla architektury i budownict...
Czytaj dalej

Data dodania: 2019-09-10 12:26:00

Jak przygotować otwory okienne do montażu?

Aby prawidłowo zamontować okna należy zadbać o odpowiednie przygotowanie otworów montażowych. Większość materiałów z jakich wykonywane są mury mają w swojej budowie pióro-wpusty, czy też uchwyty ułatwiające...
Czytaj dalej