Data dodania: 2020-10-02

Szkło selektywne - jak ono działa?

Wraz z rozwojem nauki i dokonywanych na jej gruncie kolejnych odkryć, wzrastało zastosowanie szeroko pojętej technologii. Przed wieloma dziedzinami życia otworzyły się nowe możliwości. Postęp ten nie pozostał oczywiście obojętny dla architektury i budownictwa. Nowe rozwiązania techniczne stwarzały kolejne okazje dla architektów.  Jednakże nowatorskie wizje, które miały zostać urzeczywistnione, wymagały zastosowania innowacyjnych rozwiązań. Te z kolei determinowały rozwój kolejnych dziedzin przemysłu, w tym także przemysłu szklarskiego.

Szklenie selektywne to rozwiązanie najnowszej generacji, znajdujące powszechne zastosowanie we współczesnym budownictwie. Jego powstanie było rezultatem dążenia do rozwiązania problemu, jaki stanowiło nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń pod wpływem przenikającego przez szyby światła słonecznego. Taki rodzaj szklenia, ze względu na swoje wyjątkowe walory, jest spotkany coraz częściej zarówno w obiektach biurowych, przemysłowych, jak i budynkach mieszkalnych.

Szkło selektywne to doskonały sposób na kontrolę warunków panujących wewnątrz pomieszczenia. Jest to także środek umożliwiający ograniczenie kosztów, związanych z działalnością obiektu biurowego czy mieszkalnego. Wyjątkowe właściwości materiału, jakim jest szkło selektywne, zapewniają nałożone na jego powierzchni warstwy odpowiednio dobranych tlenków metali, które wykazują zdolność odbijania energii słonecznej. To idealne rozwiązanie niezależnie od panujących warunków zewnętrznych.

W porze letniej wykorzystane w oknach szklenie selektywne znacząco ogranicza przedostawanie się energii słonecznej do wnętrza budynku. Znacząco redukuje to ryzyko niekontrolowanego wzrostu temperatury w obiekcie. Zapewniając utrzymanie optymalnych warunków w pomieszczeniu, wpływa tym samym na komfort warunków pracy panujących na przykład w biurze. W zimniejszym okresie, dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym, szkło selektywne skutecznie zapobiega oddawaniu ciepła na zewnątrz budynku. W obu wskazanych przypadkach zastosowanie tej innowacyjnej technologii zwiększa komfort użytkowania danego lokalu przy jednoczesnej minimalizacji kosztów związanych z koniecznością ciągłej regulacji temperatury pomieszczenia przy pomocy klimatyzacji czy ogrzewania.

Szkło selektywne, w przeciwieństwie do powstałych wcześniej przeszkleń przeciwsłonecznych refleksyjnych, których działanie opiera się na odbijaniu promieni słonecznych przez odpowiednią kolorową powłokę, może być całkowicie bezbarwne. Pozwala to na zachowanie całkowitej przepuszczalności światła przy jednoczesnej ochronie przed przegrzewaniem pomieszczeń. Zapewniona jest też możliwość optymalizacji nasłonecznienia we wnętrzu.

Szkło selektywne to doskonale rozwiązanie dla każdego rodzaju obiektów, a jego użytkowanie to gwarancja komfortu i oszczędności, zarówno dla biura, jak i domu.

Wróć do listy aktualności

Data dodania: 2023-02-06 15:05:00

Podparcie konstrukcji okiennych - rola w prawidłowym montażu okien

Okna i drzwi balkonowe nie są lekkie, jak piórko. Mogą ważyć od kilkudziesięciu do kilk...
Czytaj dalej

Data dodania: 2020-10-02 10:07:00

Szkło selektywne - jak ono działa?

Wraz z rozwojem nauki i dokonywanych na jej gruncie kolejnych odkryć, wzrastało zastosowanie szeroko pojętej technologii. Przed wieloma dziedzinami życia otworzyły się nowe możliwości. Postęp ten nie pozostał oczywiście obojętny dla architektury i budownict...
Czytaj dalej

Data dodania: 2019-09-10 12:26:00

Jak przygotować otwory okienne do montażu?

Aby prawidłowo zamontować okna należy zadbać o odpowiednie przygotowanie otworów montażowych. Większość materiałów z jakich wykonywane są mury mają w swojej budowie pióro-wpusty, czy też uchwyty ułatwiające...
Czytaj dalej