Data dodania: 2023-02-06

Podparcie konstrukcji okiennych - rola w prawidłowym montażu okien

Okna i drzwi balkonowe nie są lekkie, jak piórko. Mogą ważyć od kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów, a bywa, że ponad tonę. Gdy zostaną umieszczone w otworze okiennym z zachowaniem odpowiednich szczelin dylatacyjnych, będą „wisiały” w powietrzu podlegając oddziaływaniu sił ziemskiej grawitacji.

To właśnie siła przyciągania ziemskiego powoduje, że elementy konstrukcji okna wiszącego w powietrzu ulegają odkształceniom i trwałej deformacji. Aby zapobiegać negatywnym skutkom działania sił działających pionowo w płaszczyźnie okna, w montażu okien stosuje się różne kombinacje listew progowych, poszerzeń systemowych lub innych elementów pełniących podobną rolę albo klocków podporowych.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym ekspert firmy BEMARES mówi o roli i znaczeniu odpowiedniego podparcia konstrukcji okiennych, jako elemencie prawidłowego montażu. 

https://youtu.be/THwDz4RyGWA

Wróć do listy aktualności

Data dodania: 2023-02-06 15:05:00

Podparcie konstrukcji okiennych - rola w prawidłowym montażu okien

Okna i drzwi balkonowe nie są lekkie, jak piórko. Mogą ważyć od kilkudziesięciu do kilk...
Czytaj dalej

Data dodania: 2020-10-02 10:07:00

Szkło selektywne - jak ono działa?

Wraz z rozwojem nauki i dokonywanych na jej gruncie kolejnych odkryć, wzrastało zastosowanie szeroko pojętej technologii. Przed wieloma dziedzinami życia otworzyły się nowe możliwości. Postęp ten nie pozostał oczywiście obojętny dla architektury i budownict...
Czytaj dalej

Data dodania: 2019-09-10 12:26:00

Jak przygotować otwory okienne do montażu?

Aby prawidłowo zamontować okna należy zadbać o odpowiednie przygotowanie otworów montażowych. Większość materiałów z jakich wykonywane są mury mają w swojej budowie pióro-wpusty, czy też uchwyty ułatwiające...
Czytaj dalej